In Season Tournaments

Below is the list, in chronological order by start date, of the In-Season Bracketed Events for the 2017-18 college basketball season.  This list only includes events that are bracketed.  It does not include the multitude of round robin exempt events that are scheduled for this season.  In addition, only the bracketed games are listed, even though some events may include additional Regional, Subregional, or other non-bracketed games.  The list will be updated regularly as more information becomes available.

All Times Eastern

Tire Pros Puerto Rico Tip-Off
Location: Myrtle Beach, SC (relocated due to hurricane damage)
Thursday, November 16
11:30 AM [Quarterfinal] – Illinois State vs South Carolina, ESPN2
2:00 PM [Quarterfinal] – Boise State vs UTEP, ESPNU
5:30 PM [Quarterfinal] – Iowa State vs Appalachian State, ESPNU
8:00 PM [Quarterfinal] – Tulsa vs Western Michigan, espn3
Friday, November 17
10:30 AM [Consolation Semifinal] – Illinois State/South Carolina vs Boise State/UTEP, ESPNU
1:00 PM [Semifinal] – Illinois State/South Carolina vs Boise State/UTEP, ESPN2
5:00 PM [Consolation Semifinal] – Iowa State/Appalachian State vs Tulsa/Western Michigan, ESPNU
7:30 PM [Semifinal] – Iowa State/Appalachian State vs Tulsa/Western Michigan, ESPNU
Sunday, November 19
11:30 AM [Seventh Place] – espn3
2:00 PM [Fifth Place] – ESPNU
5:00 PM [Third Place] – ESPNU
7:30 PM [Championship] – ESPN2

 

Gildan Charleston Classic
Location: Charleston, South Carolina
Thursday, November 16
11:30 AM [Quarterfinal] – Auburn vs Indiana State, ESPNU
2:00 PM [Quarterfinal] – Old Dominion vs Temple, espn3
5:00 PM [Quarterfinal] – Clemson vs Ohio, ESPN2
7:30 PM [Quarterfinal] – Dayton vs Hofstra, ESPNU
Friday, November 17
11:00 AM [Semifinal] – Auburn/Indiana State vs Old Dominion/Temple, ESPN2
1:30 PM [Consolation Semifinal] – Auburn/Indiana State vs Old Dominion/Temple, ESPNU
7:00 PM [Consolation Semifinal] – Clemson/Ohio vs Dayton/Hofstra, ESPNEWS
9:30 PM [Semifinal] – Clemson/Ohio vs Dayton/Hofstra, ESPNU
Sunday, November 19
1:00 PM [Seventh Place] – espn3
3:30 PM [Fifth Place] – espn3
7:00 PM [Third Place] – ESPNU
9:30 PM [Championship] – ESPN2

 

2K Classic – Hosts’ Bracket
Location: New York City
Thursday, November 16
7:00 PM [Semifinal] – Virginia Tech vs Saint Louis, ESPN2
9:30 PM [Semifinal] – Providence vs Washington, ESPNU
Friday, November 17
5:00 PM [Third Place] – ESPN2
7:30 PM [Championship] – ESPN2

2K Classic – Visitors’ Bracket
Location: Nashville, TN
Saturday, November 18
12:00 PM [Semifinal] – Seattle vs Detroit, TBA
2:30 PM [Semifinal] – Houston Baptist vs Belmont, TBA
Sunday, November 19
11:00 AM [Third Place] – TBA
1:30 PM [Championship] – TBA

 

Bahamas Showcase
Location: Bahamas
Friday, November 17
11:00 AM [Quarterfinal] – Vermont vs Bradley, TBA
2:00 PM [Quarterfinal] – Coastal Carolina vs Texas-San Antonio, TBA
5:00 PM [Quarterfinal] – Northern Kentucky vs James Madison, TBA
8:00 PM [Quarterfinal] – Iona vs Weber State, TBA
Saturday, November 18
11:00 AM [Consolation Semifinal] – Vermont/Bradley vs Coastal Carolina/Texas-San Antonio, TBA
2:00 PM [Consolation Semifinal] – Northern Kentucky/James Madison vs Iona/Weber State, TBA
5:00 PM [Semifinal] – Vermont/Bradley vs Coastal Carolina/Texas-San Antonio, TBA
8:00 PM [Semifinal] – Northern Kentucky/James Madison vs Iona/Weber State, TBA
Sunday, November 19
11:00 AM [Seventh Place] –
2:00 PM [Fifth Place] –
5:00 PM [Third Place] –
8:00 PM [Championship] –

 

U.S. Virgin Islands Paradise Jam
Location: Lynchburg, VA (relocated  from Virgin Islands due to hurricane damage)
Friday, November 17
12:00 PM [Quarterfinal] – Mercer vs Liberty, flohoops.com
2:30 PM [Quarterfinal] – Drexel vs Houston, flohoops.com
6:00 PM [Quarterfinal] – Quinnipiac vs Colorado, flohoops.com
8:30 PM [Quarterfinal] – Drake vs Wake Forest, flohoops.com
Saturday, November 18
12:00 PM [Consolation Semifinal] – Mercer/Liberty vs Drexel/Houston, flohoops.com
2:30 PM [Consolation Semifinal] – Quinnipiac/Colorado vs Drake/Wake Forest, flohoops.com
6:00 PM [Semifinal] – Mercer/Liberty vs Drexel/Houston, flohoops.com
8:30 PM [Semifinal] – Quinnipiac/Colorado vs Drake/Wake Forest, flohoops.com
Sunday, November 19
12:00 PM [Seventh Place] – flohoops.com
2:30 PM [Fifth Place] – flohoops.com
6:00 PM [Third Place] – flohoops.com
8:30 PM [Championship] – flohoops.com

 

Hall of Fame Tip-Off – Naismith Bracket
Location: Uncasville, CT
Saturday, November 18
12:00 PM [Semifinal] – Texas Tech vs Boston College, espn3
2:30 PM [Semifinal] – La Salle vs Northwestern, espn3
Sunday, November 19
3:00 PM [Third Place] – ESPN2
5:30 PM [Championship] – ESPN2

Hall of Fame Tip-Off – Springfield Bracket
Location: Uncasville, CT
Saturday, November 18
5:00 PM [Semifinal] – South Alabama vs Maine, espn3
7:30 PM [Semifinal] – Sacred Heart vs St. Peter’s, espn3
Sunday, November 19
12:30 PM [Third Place] – espn3
8:00 PM [Championship] – espn3

 

Gulf Coast Showcase
Location: Estero, FL
Monday, November 20
11:00 AM [Quarterfinal] – UMKC vs Manhattan, TBA
1:30 PM [Quarterfinal] – Georgia Southern vs Missouri State, TBA
5:00 PM [Quarterfinal] – Pennsylvania vs Northern Illinois, TBA
7:30 PM [Quarterfinal] – Towson vs Florida Atlantic, TBA
Tuesday, November 21
11:00 AM [Consolation Semifinal] – UMKC/Manhattan vs Georgia Southern/Missouri State, TBA
1:30 PM [Consolation Semifinal] – Pennsylvania/Northern Illinois vs Towson/Florida Atlantic, TBA
5:00 PM [Semifinal] – UMKC/Manhattan vs Georgia Southern/Missouri State, TBA
7:30 PM [Semifinal] – Pennsylvania/Northern Illinois vs Towson/Florida Atlantic, TBA
Wednesday, November 22
11:00 AM [Seventh Place] – TBA
1:30 PM [Fifth Place] – TBA
5:00 PM [Third Place] – TBA
7:30 PM [Championship] – TBA

 

Maui Jim Maui Invitational
Location: Lahaina, Hawai’i
Monday, November 20
2:30 PM [Quarterfinal] – Marquette vs VCU, ESPN2
5:00 PM [Quarterfinal] – Wichita State vs California, ESPN2
9:00 PM [Quarterfinal] – Notre Dame vs Chaminade, ESPNU
11:30 PM [Quarterfinal] – Michigan vs LSU, ESPNU
Tuesday, November 21
1:30 PM [Semifinal] – Marquette/VCU vs Wichita State/California, ESPN
4:00 PM [Consolation Semifinal] – Marquette/VCU vs Wichita State/California, ESPN2
8:00 PM [Consolation Semifinal] – Notre Dame/Chaminade vs Michigan/LSU, ESPN2
10:30 PM [Semifinal] – Notre Dame/Chaminade vs Michigan/LSU, ESPN
Wednesday, November 22
2:30 PM [Seventh Place] – ESPNU
5:00 PM [Fifth Place] – ESPN2
9:00 PM [Third Place] – ESPN2
10:30 PM [Championship] – ESPN2

 

Cayman Islands Classic
Location: Grand Cayman
Monday, November 20
12:00 PM [Quarterfinal] – Louisiana-Lafayette vs Iowa, caymanislandsclassic.com
2:30 PM [Quarterfinal] – South Dakota State vs Wyoming, caymanislandsclassic.com
5:00 PM [Quarterfinal] – Richmond vs UAB, caymanislandsclassic.com
7:30 PM [Quarterfinal] – Buffalo vs Cincinnati, caymanislandsclassic.com
Tuesday, November 21
12:00 PM [Consolation Semifinal] – Louisiana-Lafayette/Iowa vs South Dakota State/Wyoming, caymanislandsclassic.com
2:30 PM [Semifinal] – Louisiana-Lafayette/Iowa vs South Dakota State/Wyoming, caymanislandsclassic.com
5:00 PM [Consolation Semifinal] – Richmond/UAB vs Buffalo/Cincinnati, caymanislandsclassic.com
7:30 PM [Semifinal] – Richmond/UAB vs Buffalo/Cincinnati, caymanislandsclassic.com
Wednesday, November 22
12:00 PM [Seventh Place] – caymanislandsclassic.com
2:30 PM [Fifth Place] – caymanislandsclassic.com
5:00 PM [Third Place] – caymanislandsclassic.com
7:30 PM [Championship] – caymanislandsclassic.com

Cayman Islands Classic – Mainland Bracket
Location: Chattanooga, TN
Monday, November 20
5:00 PM [Semifinal] – Jacksonville State vs Savannah State, TBA
8:00 PM [Semifinal] – Alabama State vs Chattanooga, TBA
Tuesday, November 21
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

Legends Classic – Hosts’ Bracket
Location: Brooklyn, NY
Monday, November 20
7:00 PM [Semifinal] – Texas A&M vs Oklahoma State, ESPN2
9:30 PM [Semifinal] – Penn State vs Pittsburgh, espn3
Tuesday, November 21
3:30 PM [Third Place] – ESPNU
6:00 PM [Championship] – ESPN2

Legends Classic – Visitors’ Bracket
Location: Malibu, CA
Monday, November 20
8:00 PM [Semifinal] – Oral Roberts vs Montana, TBA
10:30 PM [Semifinal] – UC-Santa Barbara vs Pepperdine, TBA
Tuesday, November 21
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

MGM Resorts Main Event – Heavyweight Bracket
Location: Las Vegas, NV
Monday, November 20
10:00 PM [Semifinal] – Rice vs UNLV, TBA
12:30 AM [Semifinal] – Utah vs Ole Miss, TBA
Wednesday, November 22
10:00 PM [Third Place] – ESPNU
12:30 AM [Championship] – ESPN2

MGM Resorts Main Event – Middleweight Bracket
Location: Las Vegas, NV
Monday, November 20
2:00 PM [Semifinal] – Prairie View A&M vs Eastern Kentucky, TBA
4:30 PM [Semifinal] – Georgia State vs Eastern Washington, TBA
Wednesday, November 22
2:00 PM [Third Place] – TBA
4:30 PM [Championship] – TBA

 

CBE Hall of Fame Classic
Location: Kansas City, MO
Monday, November 20
7:00 PM [Semifinal] – UCLA vs Creighton, ESPNU
9:30 PM [Semifinal] – Baylor vs Wisconsin, ESPN2
Tuesday, November 21
7:30 PM [Third Place] – espn3
10:00 PM [Championship] – ESPN2

 

Cancun Challenge – Riviera Division
Location: Cancun, Mexico
Tuesday, November 21
6:00 PM [Semifinal] – Louisiana Tech vs George Mason, CBS Sports Network
8:30 PM [Semifinal] – Evansville vs Fresno State, CBS Sports Network
Wednesday, November 22
6:00 PM [Third Place] – CBS Sports Network
8:30 PM [Championship] – CBS Sports Network

Cancun Challenge – Mayan Division
Location: Cancun, Mexico
Tuesday, November 21
12:30 PM [Semifinal] – Montana State vs Binghamton, TBA
3:00 PM [Semifinal] – Cal State-Northridge vs Southeast Missouri State, TBA
Wednesday, November 22
12:30 PM [Third Place] – TBA
3:00 PM [Championship] – TBA

 

Battle 4 Atlantis
Location: Paradise Island, Bahamas
Wednesday, November 22
12:00 PM [Quarterfinal] – Purdue vs Tennessee, ESPN2
2:30 PM [Quarterfinal] – Villanova vs Western Kentucky, ESPN2
7:00 PM [Quarterfinal] – North Carolina State vs Arizona, espn3
9:30 PM [Quarterfinal] – SMU vs Northern Iowa, espn3
Thursday, November 23
12:30 PM [Semifinal] – Purdue/Tennessee vs Villanova/Western Kentucky, ESPN2
3:00 PM [Semifinal] – North Carolina State/Arizona vs SMU/Northern Iowa, ESPN2
7:00 PM [Consolation Semifinal] – Purdue/Tennessee vs Villanova/Western Kentucky, espn3
9:30 PM [Consolation Semifinal] – North Carolina State/Arizona vs SMU/Northern Iowa, espn3
Friday, November 24
12:00 PM [Championship] – ESPN2
2:30 PM [Third Place] – ESPN2
7:00 PM [Fifth Place] – espn3
9:30 PM [Seventh Place] – espn3

Battle 4 Atlantis – Mainland Bracket
Location: Catonsville, MD
Thursday, November 23
TBA [Semifinal] – Nicholls State vs Presbyterian, TBA
TBA [Semifinal] – Chicago State vs UMBC, TBA
Friday, November 24
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

GCI Great Alaska Shootout
Location: Anchorage, Alaska
Wednesday, November 22
4:00 PM [Quarterfinal] – Cal Poly vs College of Charleston, flohoops.com
6:30 PM [Quarterfinal] – Central Michigan vs Sam Houston State, flohoops.com
9:30 PM [Quarterfinal] – Idaho vs Santa Clara, flohoops.com
12:00 AM [Quarterfinal] – Cal State-Bakersfield vs Alaska-Anchorage, flohoops.com
Thursday, November 23
9:30 PM [Consolation Semifinal] – Cal Poly/College of Charleston vs Central Michigan/Sam Houston State, flohoops.com
12:00 AM [Consolation Semifinal] – Idaho/Santa Clara vs Cal State-Bakersfield/Alaska-Anchorage, flohoops.com
Friday, November 24
9:30 PM [Semifinal] – Cal Poly/College of Charleston vs Central Michigan/Sam Houston State, flohoops.com
12:00 AM [Semifinal] – Idaho/Santa Clara vs Cal State-Bakersfield/Alaska-Anchorage, flohoops.com
Saturday, November 25
4:00 PM [Seventh Place] – flohoops.com
6:30 PM [Fifth Place] – flohoops.com
9:30 PM [Third Place] – flohoops.com
12:00 AM [Championship] – flohoops.com

 

Advocare Invitational
Location: Lake Buena Vista, FL
Thursday, November 23
11:30 AM [Quarterfinal] – Missouri vs Long Beach State, ESPN2
2:00 PM [Quarterfinal] – St John’s vs Oregon State, ESPNU
6:00 PM [Quarterfinal] – UCF vs Nebraska, espn3
8:30 PM [Quarterfinal] – West Virginia vs Marist, ESPNEWS
Friday, November 24
11:00 AM [Semifinal] – Missouri/Long Beach State vs St John’s/Oregon State, ESPNEWS
1:30 PM [Consolation Semifinal] – Missouri/Long Beach State vs St John’s/Oregon State, espn3
5:00 PM [Semifinal] – UCF/Nebraska vs West Virginia/Marist, ESPN2
7:30 PM [Consolation Semifinal] – UCF/Nebraska vs West Virginia/Marist, espn3
Sunday, November 26
12:00 PM [Third Place] – ESPNU
2:30 PM [Fifth Place] – ESPNU
7:00 PM [Seventh Place] – espn3
9:30 PM [Championship] – ESPN2

 

Directv Wooden Legacy
Location: Fullerton, CA
Thursday, November 23
4:00 PM [Quarterfinal] – St Mary’s vs Harvard, ESPNEWS
6:30 PM [Quarterfinal] – St Joseph’s vs Washington State, espn3
10:30 PM [Quarterfinal] – Georgia vs Cal State Fullerton, ESPNEWS
1:00 AM [Quarterfinal] – San Diego State vs Sacramento State, ESPNU
Friday, November 24
1:30 PM [Semifinal] – St Mary’s/Harvard vs St Joseph’s/Washington State, ESPNEWS
4:00 PM [Consolation Semifinal] – St Mary’s/Harvard vs St Joseph’s/Washington State, espn3
7:00 PM [Semifinal] – Georgia/Cal State Fullerton vs San Diego State/Sacramento State, ESPN2
9:30 PM [Consolation Semifinal] – Georgia/Cal State Fullerton vs San Diego State/Sacramento State, espn3
Sunday, November 26
2:30 PM [Seventh Place] – espn3
5:00 PM [Third Place] – ESPNU
9:30 PM [Fifth Place] – espn3
12:00 AM [Championship] – ESPN2

 

NIT Season Tip-Off
Location: Brooklyn, NY
Thursday, November 23
4:00 PM [Semifinal] – Virginia vs Vanderbilt, ESPNU
6:30 PM [Semifinal] – Rhode Island vs Seton Hall, ESPNU
Friday, November 24
5:00 PM [Third Place] – ESPNU
7:30 PM [Championship] – ESPNU

 

Phil Knight Invitational – Victory Bracket
Location: Portland, OR
Thursday, November 23
2:30 PM [Quarterfinal] – North Carolina vs Portland, ESPN
5:00 PM [Quarterfinal] – Arkansas vs Oklahoma, ESPN2
9:00 PM [Quarterfinal] – Connecticut vs Oregon, ESPNU
11:30 PM [Quarterfinal] – DePaul vs Michigan State, ESPN
Friday, November 24
3:30 PM [Semifinal] – North Carolina/Portland vs Arkansas/Oklahoma, ESPN
6:00 PM [Consolation Semifinal] – North Carolina/Portland vs Arkansas/Oklahoma, espn3
9:30 PM [Semifinal or Consolation Semifinal] – Connecticut/Oregon vs DePaul/Michigan State, ESPNU
12:00 AM [Semifinal or Consolation Semifinal] – Connecticut/Oregon vs DePaul/Michigan State, ESPN
Sunday, November 26
1:00 PM [Fifth Place] – ESPN or ESPN2
3:30 PM [Third Place] – ESPN or ESPN2
7:00 PM [Seventh Place] – ESPNU
8:30 PM [Championship] – ESPN

Phil Knight Invitational – Motion Bracket
Location: Portland, OR
Thursday, November 23
4:30 PM [Quarterfinal] – Duke vs Portland State, ESPN
7:00 PM [Quarterfinal] – Butler vs Texas, ESPN2
10:00 PM [Quarterfinal] – Florida vs Stanford, ESPN2
12:30 AM [Quarterfinal] – Gonzaga vs Ohio State, ESPN2
Friday, November 24
3:00 PM [Consolation Semifinal] – Duke/Portland State vs Butler/Texas, ESPNU
5:30 PM [Semifinal] – Duke/Portland State vs Butler/Texas, ESPN
9:00 PM [Semifinal or Consolation Semifinal] – Florida/Stanford vs Gonzaga/Ohio State, ESPN2
11:30 PM [Semifinal or Consolation Semifinal] – Florida/Stanford vs Gonzaga/Ohio State, ESPN2
Sunday, November 26
1:00 PM [Third Place] – ESPN or ESPN2
3:30 PM [Fifth Place] – ESPN or ESPN2
9:30 PM [Seventh Place] – ESPNU
11:00 PM [Championship] – ESPN

 

Las Vegas Invitational – Hosts’ Bracket
Location: Las Vegas, NV
Thursday, November 23
5:00 PM [Semifinal] – George Washington vs Xavier, FS1
7:30 PM [Semifinal] – Arizona State vs Kansas State, FS1
Friday, November 24
5:30 PM [Championship] – FOX
8:00 PM [Third Place] – FS1

Las Vegas Invitational – Visitors’ Bracket
Location: Las Vegas, NV
Thursday, November 23
1:45 PM [Semifinal] – Hampton vs Northern Arizona, TBA
10:00 PM [Semifinal] – Rider vs UC-Irvine, TBA
Friday, November 24
2:00 PM [Third Place] – TBA
10:30 PM [Championship] – TBA

 

Emerald Coast Classic – Hosts’ Bracket
Location: Niceville, FL
Friday, November 24
7:00 PM [Semifinal] – New Mexico vs TCU, CBS Sports Network
9:30 PM [Semifinal] – Maryland vs St Bonaventure, CBS Sports Network
Saturday, November 25
4:00 PM [Third Place] – TBA
7:00 PM [Championship] – CBS Sports Network

Emerald Coast Classic – Visitors’ Bracket
Location: Niceville, FL
Friday, November 24
12:00 PM [Semifinal] – Tennessee Tech vs Omaha, TBA
2:30 PM [Semifinal] – Jackson State vs Maryland-Eastern Shore, TBA
Saturday, November 25
11:00 AM [Third Place] – TBA
1:30 PM [Championship] – TBA

 

Barclays Center Classic – Visitors’ Bracket
Location: Lewiston, NY
Note: The Hosts’ games are non-bracketed pre-determined matchups.
Friday, November 24
4:00 PM [Semifinal] – Alabama A&M vs Niagara, TBA
7:00 PM [Semifinal] – Western Carolina vs Texas-Arlington, TBA
Saturday, November 25
4:00 PM [Third Place or Championship] – TBA
7:00 PM [Third Place or Championship] – TBA

 

Basketball Hall of Fame Belfast Classic
Location: Belfast, Northern Ireland
Note: This is not an exempt event.
Friday, December 1
11:30 AM [Semifinal] – Holy Cross vs Manhattan, CBS Sports Network
2:00 PM [Semifinal] – La Salle vs Towson, CBS Sports Network
Saturday, December 2
9:30 AM [Third Place] – CBS Sports Network
12:00 PM [Championship] – CBS Sports Network

 

The Bulldog Bash
Location: Charleston, SC
Note: This is not an exempt event.
Friday, December 1
TBA [Semifinal] – UMBC vs Army, TBA
3:00 PM [Semifinal] – Marist vs The Citadel, TBA
Saturday, December 2
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

New Orleans Classic
Location: New Orleans, LA
Note: This is not an exempt event.
Thursday, December 21
TBA [Semifinal] – Liberty vs Fort Wayne, TBA
TBA [Semifinal] – Alabama State vs Louisiana Tech, TBA
Friday, December 22
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

Don Haskins Sun Bowl Invitational
Location: El Paso, TX
Note: This is not an exempt event.
Thursday, December 21
TBA [Semifinal] – UNC-Wilmington vs North Dakota State, TBA
9:00 PM [Semifinal] – Howard vs UTEP, cusa.tv
Friday, December 22
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

Continental Tires Las Vegas Classic – Visitors’ Bracket
Location: Las Vegas, NV
Note: The Hosts’ games are non-bracketed pre-determined matchups.
Friday, December 22
TBA [Semifinal] – North Carolina A&T vs Radford, TBA
TBA [Semifinal] – Lamar vs UC-Davis, TBA
Saturday, December 23
TBA [Third Place] – TBA
TBA [Championship] – TBA

 

Hawaiian Airlines Diamond Head Classic
Location: Honolulu, Hawai’i
Friday, December 22
5:30 PM [Quarterfinal] – Middle Tennessee vs Princeton, ESPNU
8:00 PM [Quarterfinal] – Akron vs USC, ESPNU
11:00 PM [Quarterfinal] – Davidson vs New Mexico State, ESPNU
1:30 AM [Quarterfinal] – Miami vs Hawai’i, ESPNU
Saturday, December 23
4:30 PM [Semifinal] – Middle Tennessee/Princeton vs Akron/USC, ESPN2
7:00 PM [Consolation Semifinal] – Middle Tennessee/Princeton vs Akron/USC, espn3
10:00 PM [Semifinal] – Davidson/New Mexico State vs Miami/Hawai’i, ESPN2
12:30 AM [Consolation Semifinal] – Davidson/New Mexico State vs Miami/Hawai’i, ESPNU
Monday, December 25
12:30 PM [Seventh Place] – ESPNU
3:00 PM [Fifth Place] – ESPNU
6:00 PM [Championship] – ESPN2
8:30 PM [Third Place] – ESPNU